מהי מרפאת כאב?

כאב נגרם כתוצאה ממחלה או מפגיעה בגוף.
זו דרכו של הגוף לאותת לנו שמשהו לא בסדר, וכי יש צורך בטיפול או בשינוי ,
אך ישנם מצבים בהם הכאב עצמו הופך לבעיה רצינית, ואפילו ל"מחלה", עם השפעות והשלכות משלה.

מרפאות כאב מתמחות בטיפול בכאב. מה זה אומר? המרפאה נועדה לטפל בכאבו של החולה. כלומר, תפקידם העיקרי של אנשי הצוות הוא לדאוג שתרגיש טוב יותר, תוך חתירה להבנת שורש המחלה או הבעיה ממנה אתה סובל והטיפול בה .

מתי יש לפנות למרפאת כאב?

כאב עשוי להוות בעיה בפני עצמה. הוא יכול להוות מכשול בחייך, דבר שיגרום לך להחסיר ימי עבודה, ימנע ממך מלצאת לבילויים, ואף יפריע לך לאכול ולשתות.

מרפאת כאב תשים לכאב סוף. . הרופאים במרפאת הכאב ידאגו לסייע לך להרגיש טוב, הן פיזית והן נפשית. כמו כן, הרופאים יוכלו לאבחן את בסיס מחלתך, אפילו אם לא יצליחו לרפאה כליל, וכך יחסכו לך זמן וכסף רב.

כאב כרוני

כאב מוגדר ככרוני במידה והוא נמשך מעל לשלושה חודשים. הוא יכול להיות ברמה בינונית או להגיע עד רמה גבוהה ובלתי נסבלת, להיות מהסוג שמגיע בגלים, מתמשך, גורם לאי נוחות ואפילו כאב משתק הדורש טיפול במרפאת כאב.

במצב של כאב כרוני, הכאבים שמשדרת מערכת העצבים יכולים להמשך חודשים ואפילו שנים. כאב מסוג זה יכול להשפיע בצורה שלילית על מצבו הפיזי והנפשי של המטופל.

מקורות הכאב הנפוצים ביותר הם: כאבי ראש, כאבי מפרקים, כאבים שנגרמו מפציעה וכאבי גבאך קיימים גם סוגים נוספים של כאב כרוני כוללים דלקות גידים, סינוסיטיס, תסמונת מנהרת שורש כף היד וכאבים המשפיעים על חלקים ספציפיים בגוף כמו הכתפיים, האגן והצוואר. י. כאב כרוני יכול להתחיל מטראומה התחלתית, פציעה או זיהום וישנם מצבים בהם הגורם לכאב הוא מחלה ממושכת. ישנם אנשים הסובלים מכאבים כרוניים גם ללא פציעה או עדות לנזק פיזי.

המחיר הנפשי שמשלם חולה הסובל מכאב כרוני הוא גבוה. חרדה, לחץ, דיכאון, זעם ועייפות הם לעיתים תוצאה של כאב כרוני, והם יכולים להפחית את יכולת הגוף לייצר משככי כאבים טבעיים. בנוסף, תחושות כאלה יכולות להגביר את תהליך ייצור החומרים שמגבירים את תחושת הכאב, וכך נוצר מעגל נוראי של כאב עבור החולה. גם תפקודי הגוף הבסיסיים ביותר עלולים להיפגע; ישנן עדויות כי כאב מתמשך יכול לפגוע גם במערכת החיסונית. מאחר והקשר בין הגוף והנפש הוא מרכיב חשוב בטיפול בכאב כרוני, טיפול יעיל יהיה כזה המשלב בין המובנים הפיזיים והנפשיים של המצב.

מהם תסמיני כאב כרוני?

  • כאב סביר עד עוצמתי אשר לא נפסק.
  • תחושת חוסר נוחות, נוקשות, מתיחות.

בעיות נוספות המתקשרות לכאב כרוני:

  • עייפות.
  • ירידה ברמת הפעילות וצורך מוגבר במנוחה.
  • מערכת חיסון מוחלשת.
  • שינויים במצב הרוח הכוללים פחד, דיכאון, חרדה ולחץ.
  • נכות.

מרפאת כאב בניהולו של ד"ר בהר מורט

ד"ר בהר מורט, בעל רישיון מומחה לכאב, מומחה בהרדמה ובעל תעודה ברפואת התמכרויות מאוניברסיטת תל אביב.

עוד בשנות ה – 70 המציא ד"ר בהר שיטה לטיפול בכאב בשיתוף צוות בית החולים הדסה בירושלים, בה משתמשים גם כיום.

תחומי התמחות: הרדמה, טיפול נמרץ ושיכוך כאב.

המרפאה ממוקמת בבית החולים "מרב" ברחוב העצמאות 67, בבת ים.
שעות הפעילות: ימי ד', בין השעות 15:00-19:00

טלפון לקביעת תורים: 050-9964748