ארתרוסקופיה של הברך

ארתרוסקופיה של הברך

 

אַרְתְרוֹסקופיה היא ניתוח זעיר-פולשני במפרק הברך. הפרוצדורה כוללת החדרת מכשירים לגוף, הן לצורך אבחנה והן לצורך טיפול בפגיעות שונות.
מצבים המתאימים לטיפול בשיטה ארתרוסקופית:  קרע ברצועה צולבת, קרע במניסקוס, גופים חופשיים במפרק, פגיעה במשטח המפרקי של עצם הירך או עצם השוקה, טיפול בזיהום, אבחון בעיה מכאנית או כאב שלא היה ניתן לאבחן בבדיקה גופנית ובהדמייה.

תסמינים:

כאבים חזקים בברך, הגבלה בתנועה, קשיחות מפרקית .

בדיקות לצורך אבחון:

צילום ברך , CT , MRI

מהלך הניתוח:

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או אזורית. המנתח מבצע חתך קטן במפרק ודרכו מכניס את המכשירים הנדרשים לפעולת הבדיקה או הניתוח. ראשית מוחדר מכשיר אופטי (מצלמת וידאו ברוב המקרים) המציג בפני המנתח את המראה הפנימי של המפרק. התמונה יכולה להיות מוצגת על מסך מול המנתח. לפי החלטת המנתח מוחדרים מכשירים נוספים למטרת חיתוך, איחוי או כל פעולה נדרשת אחרת. כמו כן, ניתן לשאוב חלקיקי עצם ו/או סחוס ממרכז המפרק ואף לתפור רצועות קרועות. הניתוח הארתרוסקופי מתבצע תוך שטיפה בלחץ של המפרק בנוזל פיזיולוגי, הגורם ל"התנפחות" של אזור המפרק ומקנה למנתח חופש תמרון עם המצלמה הזעירה ועם המכשור הכירורגי העדין המוכנס לאזור הפגיעה. לכן החתכים הזעירים בעור בדרך כלל לא נתפרים, על מנת לאפשר לנוזל הפיזיולוגי להשתחרר מהרקמה התת-עורית ולהתנקז מחוץ לגוף במהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח.

תוצאות הניתוח

בשל היתרונות המובהקים של הניתוח הארתרוסקופי מתבצעים ניתוחים אלה באשפוז יום. לאחר ההתאוששות מההרדמה מותר ורצוי להשתמש באופן מיידי במפרק שנותח, והמטופל חוזר לאחר מספר שעות לביתו.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: