הגדלת חזה

הגדלת חזה

 

למי מיועד הניתוח

נשים בעלות מבנה חזה קטן, נשים שנפח השד שלהן הצטמצם לאחר לידות או ירידה במשקל, נשים בעלות אסימטריה בין השדיים.

הערכה טרום ניתוחית

  1. יש להבדיל בין הגדלת שד לבין הרמת שד. לצורך כך יש לבדוק את מיקום הפטמה ביחס לקפל התת-שדי. ניתן לבצע הגדלה בלבד אשר תרים את הפטמה למנח גבוה יותר.
    בפטמות נפולות לרוב יש צורך בהרמת שד עם או בלי הגדלה, באמצעות שתל.
  2. יש למדוד את איכות וכמות רקמת השד הקיימת בחלקו העליון והתחתון, ומתחת לפטמה.
    אנו מעריכים את איכות העור והמצאות סימני מתיחה. בנוסף אנו מודדים את האורך שבין מיקום הפטמה לבין הקפל התת-שדי. מדידות אלו מסייעות בקביעת נפח השתל המומלץ.

יש להחליט טרם הניתוח מהו מראה השד הרצוי ע"י המטופלת: מראה "טבעי" או עגול ושופע יותר.
לרוב, אנו ממליצים על מראה טבעי יותר הפרופורציוני למבנה בית החזה, רוחב הכתפיים, המותן והאגן ואף לבלט הישבן במראה צידי.

מהלך הניתוח

הניתוח נערך בבית חולים תחת הרדמה כללית ואורך כשעה. במהלך הניתוח נפתח "כיס" איליו יוכנס בהמשך השתל. ברוב הניתוחים אנו מבצעים הדמיה ע"י שתלים סטריליים בעלי נפח שונה עד לקבלת התוצאה הטובה ביותר, המתאימה לרצונה של האישה כפי שהוחלט לפני הניתוח.
לאחר הכנסת השתל, אנו מבצעים תפירה בחוטים פנימיים נספגים כך שאין צורך להוציא תפרים ואין סמני תפרים על פני העור. אנו חובשים את המקום, כולל חזיית ספורט אותה לא מורידים למשך שלושה שבועות לערך.

יצירת ה"כיס"

רבות דובר על ה"כיס" אליו מכניסים את השתל. כעיקרון, הכיס יכול להיות מעל לשריר בית החזה הגדול, מתחת לשריר או שילוב של שניהם. אנו מאמינים שלשריר יש כמה יתרונות ולכן נדיר שנבצע הגדלה מעל השריר. היתרונות של השריר רבות ועיקרן, הקניית מראה אגסי לשתל (השריר לוחץ על השתל בקוטב העליון כאשר השתל נמצא מתחתיו), עוטף את השתל מצדדיו ובכך ממסך על המצאות שתל בשד. החלל מתחת לשריר נחשב כאזור בטוח יותר מבחינה אונקולוגית (נדיר מאוד למצוא גידולי שד ברקמת השריר או מתחתיה) ואינו פוגע ביכולת ההנקה או בתחושה כמו במקרים בהם ההגדלה היא מעל השריר.

אזור הכנסת השתל

במהלך הניתוח מבצעים חתך דרכו נכניס את השתל. החתך מבוצע כ- 0.5 ס"מ מעל הקפל באורך של כ- 4 ס"מ (תלוי בגודל השתל). שיטה נוספת הינה חתך דרך העטרה השמורה בעיקר להגדלות מעל השריר או לשדיים צינוריים (טובולריים). אנו ממעטים לבצע הגדלות דרך בית השחי או דרך הטבור שכן הגדלות אלו מתאימות בעיקר לשתלים עם מי מלח (saline).

השתלים

משתמשים בעיקר בשתלי סיליקון מהדור המתקדם ביותר, השתלים נבדלים בנפח השתל, בפרופיל השתל ובצמיגות החומר. שתלי סיליקון בעלי פרופיל נמוך הינו השכיח ביותר בשימוש ובעל מראה טבעי. לעומת זאת שתל בעל פרופיל גבוה מתאים לנשים המעוניינות יותר בחזה בולט.
שיטת הניתוח ונפח השתלים, יכולים להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לצורת השדיים, לסוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות.

סיבוכים ותופעות לוואי:

שטפי דם – כ- 3% מכלל הניתוחים המבוצעים

זיהום בפצע הניתוחי – פחות מ- 2% מכלל הניתוחים. לאחר הניתוח אנו ממליצים על נטילת אנטיביוטיקה מונעת למשך חמישה ימים.

כאב: רמת הכאב והמגבלה לאחר הניתוח שונה מאישה לאישה ומסוגי הניתוח השונים.

הפחתת תחושה לאזור הפטמה – פחות מ- 3% מהמקרים

יכולת הנקה אינה נפגעת בד"כ בשתלים הנמצאים מתחת לשריר.

קרע של השתל – נדיר.

התקשות קופסית – הגוף מייצר מגננות כנגד גופים זרים (השתל). אחד מדרכי ההגנה של גופנו, היא לעטוף את השתל ולתחום אותו משאר הרקמות בגוף.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.