הזרקת דפלוקס

הזרקת דפלוקס

 

רפלוקס לשופכנים היא תופעה שכיחה בדרכי השתן בילדים, שיעורה כ-1%. באופן נורמלי, זרימת השתן בדרכי השתן היא חד כיוונית – מהכליות לשופכנים, לכיס השתן ודרך השופכה החוצה.
כשיש רפלוקס, ישנה זרימה חוזרת של שתן מכיס השתן לכליות, מה שגורם להגברת הסיכון לעליית החיידקים מכיס השתן לכליות. בעקבות זאת עלול להתפתח זיהום חריף בדרכי השתן העליונות, ולאורך זמן להתפתחות גם נזק לכליות ויתר לחץ דם.

שיטות הטיפול:

עד לאחרונה, הגישה הטיפולית המקובלת היתה מעקב וטיפול אנטיביוטי מונע ארוך טווח על מנת למנוע את הזיהומים בדרכי השתן והשלכותיהם, והמתנה עד שהתופעה תחלוף, מה שעשוי לקרות עד גיל 6 בכ-50% מהמקרים. לטיפול זה קיימים חסרונות: אלרגיות, תופעות לוואי ויצירת זנים עמידים לחיידקים. ב"מרב" אנחנו מציעים טיפול אנדוסקופי של הזרקת דפלוקס, המומלץ בעיקר לרפלוקס בדרגות 1-4 ומבוצע בילדים בהרדמה כללית.

הניתוח:

הפעולה קלה וקצרה יחסית (כ-15 דקות) ללא כאבים, צלקת או אשפוז, בהשוואה לניתוח הפתוח אשר אורך כשעתיים בהרדמה כללית ומצריך עד 7 ימי אישפוז.

תוצאות הניתוח:

הניתוח עשוי לתקן את הרפלוקס בכ-80% (60-90) מהמקרים בממוצע, תלוי בחומרה. טיפול מוצלח חוסך את הטיפול האנטיביוטי. סיבוכים אפשריים מאד נדירים.

המעקב המומלץ לאחר הפעולה כולל בדיקת שתן לכללית ותרבית ואולטרסאונד דרכי שתן 3-4 שבועות לאחר הפעולה. במידה והרפלוקס לא חלף ניתן לחזור על הפעולה ולשפר את סיכויי ההצלחה.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.