הצמדת אוזניים אוטופלסטי

הצמדת אוזניים אוטופלסטי

 

ניתוח הצמדת אוזניים הינו ניתוח פלסטי שכיח ביותר ומתאים לאנשים הסובלים מאוזניים בולטות. הניתוח נועד להצמיד את האפרכסות אל הקרקפת או להקטין את גודלן, ומהווה את הטיפול היחיד הקיים להצמדת האוזניים. ההליך נעשה באמצעות עיצוב מחדש של סחוס האוזן. בכך, ניתן לשחזר את המבנה האנטומי הנורמאלי של האפרכסת. ניתן גם לטפל, באמצעות הליך זה, באוזניים לא סימטריות. ניתוח להצמדת האוזניים מטפל באפרכסת האוזן. לכן, הניתוח אינו משפיע על מנגנון השמיעה באוזן הפנימית ואינו אמור לפגוע או לשפר את איכות השמיעה. אוזניים בולטות הוא מראה שעלול להפריע אסתטית ולגרום חוסר בטחון. הניתוח יכול לשפר מאד, לא רק את צורת האוזניים אלא גם את ההרגשה והמעמד החברתי. הניתוח מתבצע לרוב בילדים בגיל 5 עד 15 וניתן לבצעו גם במבוגרים.

למי מיועד הניתוח

הניתוח לתיקון אפרכסת מיועד לנשים וגברים כאחד. הגיל המינימאלי לביצוע ניתוח זה הוא בגיל 5 (עקב בעיה חברתית הנגרמת לילדים). בפגישת הייעוץ יוחלט על דרך הטיפול המתאים, יוסבר תהליך הניתוח ומטרותיו.

הניתוח

ניתוח לתיקון אוזניים בולטות, מבוצע בהרדמה חלקית (במקרים הפשוטים) או כללית (במקרים מורכבים או בילדים). אורכו בין שעה וחצי לשעתיים בהתאם למורכבותו. בניתוח מבוצעים חתכים מאחורי אפרכסות האוזניים, דרכן יוצרים מחדש את הקפלים החסרים בסחוסי האוזניים ותופרים את הסחוסים לדופן הקרקפת בתפרים קבועים. לעיתים יש גם צורך בתוספת חתכים קטנים בקדמת האפרכסת על מנת לקבל את התוצאה הרצויה.

לאחר הניתוח

לאחר הניתוח תאושפז/י למשך מספר שעות, לא יותר מ-24 שעות. תשוחרר/י לביתך עם חבישה רכה סביב הראש לתקופה של שלושה ימים. לאחר מכן תוסר החבישה במרפאה ולרוב יומלץ לך על חבישת סרט מגן רך לאוזניים לתקופה של כשלושה שבועות ביחד עם משחה אנטיביוטית.

סיבוכים ותופעות לוואי

  • דימום לאחר ניתוח הינו חריג, אולם במידה ומתרחש יש צורך בניקוז
  • שטפי דם, נפיחות רקמת האפרכסת ובצקות עלולות להופיע ולהמשך מספר שבועות לאחר הניתוח.
  • זיהום האזור המנותח אינו שכיח, אך יש צורך בטיפול מיוחד על מנת למנוע התפשטותו לסחוסי האפרכסת.
  • צלקות לרוב חבויות היטב ואין לראותן כלפי חוץ.
  • תוצאה אסתטית משביעת רצון וסימטריה בין הצדדים.
  • איבוד תחושה באפרכסת באופן זמני או קבוע במקרים נדירים.

⦁ צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: