טימפנופלסטי

טימפנופלסטי

 

ניתוח זה מבוצע על מנת לסגור נקבים קיימים בעור התוקף, במטרה למנוע דלקות חוזרות באוזן התיכונה. נקב בעור התוף יכול להיגרם מדלקות אוזניים או מחבלה. הנקב יכול לגרום לירידה בשמיעה, להפרשות, לכאב ולזיהומים אחרי חשיפה למים ובטווח הארוך אף לפגיעה באוזן התיכונה והפנימית.

תסמינים:

כאשר הנקב נוצר בעקבות דלקת, הוא מתבטא בדרך כלל בהפרשה חוזרת ונשנית מן האוזן. נקב טראומטי מתאפיין בתחושה פתאומית של ירידה בשמיעה, כאבים, צפצופים ותחושה שהאוויר "בורח" דרך האוזן.

בדיקות לצורך אבחון:

בדיקה גופנית, בדיקות שמיעה ובמקרים מסוימים הדמיה של CT אוזניים.

מהלך הניתוח:

בניתוח לתיקון עור התוף בילדים, הרופא המנתח יבצע חתך מאחורי האפרכסת. החתך נועד לאפשר לרופא להרים את האפרכסת קדימה ולתת גישה נוחה לתעלת האוזן החיצונית ולעור התוף. המנתח נוטל את הרקמה באמצעותה ייסגר הנקב מאזור האוזן, מרים את עור התעלה והתופית ומדביק את הטלאי מלמטה. הפעולה מתבצעת תחת מיקרוסקופ באמצעות כלים עדינים ובמהלכה תיבדק גם תנועת עצמות השמע, כשבמידת הצורך ניתוח לתקן גם אותן. הניתוח מתבצע בדרך כלל בהרדמה כללית, אך ניתן לבצעו את הניתוח גם בהרדמה מקומית עם טשטוש. בסיום הניתוח הרופא יתפור את החתך, יחדיר תחבושת ספוגה באנטיביוטיקה לאוזנו של הילד ויחבוש את אזור החתך.

תוצאות הניתוח:

שיעור ההצלחה של הניתוח לתיקון עור התוף הוא כ־90 אחוזים בנקבים קטנים עד בינוניים, וכ־75 אחוזים בנקבים גדולים יותר.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: