כריתת תוספתן בלאפ

כריתת תוספתן בלאפ

 

התוספתן הוא מקטע צר של המעי שקוטרו כסנטימטר, ואורכו 3-10 סנטימטרים. התוספתן מסתעף מהמעי הגס הימני, בנקודת החיבור של המעי הדק למעי הגס, ומהווה מעין 'dead-end' (דרך ללא מוצא) בקצה המעי הגס.

אפנדיציטיס (appendicitis) היא דלקת חריפה של התוספתן (ומכאן שמה השגור, 'אפנדיציט').

אפנדיציטיס מחייב ניתוח מידי עם זיהויו.

תסמינים:

דלקת התוספתן מאופיינת בכאב בטן עמום שמתחיל באזור מרכז הבטן ומתפשט לעבר החלק הימני התחתון, ובהרגשה כללית רעה, הכוללת גם חום, הקאה ושלשול.

בדיקה לצורך אבחון ודאי:

אולטרסאונד בטן , CT .

שיטות הטיפול המקובלות כיום:

שני סוגים ניתוחים: השיטה המסורתית (בחתך פתוח) או השיטה הלפרוסקופית (בכמה חתכים זעירים). בשיטה הלפרוסקופית, יבוצעו כשלושה חתכים קטנים בתחילת הניתוח (בקוטר של 1-2 ס"מ) באזור הבטן הימנית התחתונה. לאחד החתכים יוכנס הלפרוסקופ (מצלמה זעירה עם מקור אור) שיצלם את שדה הניתוח. המנתח יוכל לראות את שדה הניתוח על מסך בחדר הניתוח. בחתכים האחרים יוכנסו מכשירי הניתוח (כמו: מספריים, מלקחיים, קרן לייזר, ומחט וחוט לתפירה). בעזרת המכשירים יבודד המנתח את התוספתן מאספקת הדם שלו, יחתוך אותו, יכניס אותו לשקית אטומה, ויוציא מחלל הבטן. לבסוף, יוציא המנתח את הגז ואת מכשירי הניתוח, ידביק ויחבוש את החתכים.

תוצאות הניתוח:

ניתוח זעיר-פולשני לכריתת התוספתן צפוי לפתור את הבעיה במלואה. לאחר ההתאוששות מהניתוח, צפוי המטופל לחזור לחיים שגרתיים לחלוטין, ואין עליו מגבלות רפואיות כל שהן.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: