ניתוחי שפתיים

ניתוחי שפתיים

 

ניתוח שפתיים בא כדי לשפר את ההקרנה של השפה העליונה או התחתונה, ובצורה זו גם לקדם את המראה האסתטי וההרמוניה של הפנים.
בניתוח שפתיים מבוצע חתך מתוך הפה ל”הקדמת רקמות”, מדובר בהליך פחות נפוץ שמתאים במיוחד לאנשים הסובלים ממום מולד, שפה שסועה, תיקון גרנולומות שנגרמו עקב הזרקת חומרי מילוי קבועים בהם סיליקון וגם למצבים בהם מעוניינים בפתרון ארוך טווח שאינו מבוסס על חומרי מילוי זמניים.

מילוי שפתיים בחומר נספג או מתמוסס

מילוי שפתיים (טבעי או תרכובת כימית) מבוצע בחומרי מילוי מסיסים המוזרקים לשפתיים מה שמבטיח שחומר המילוי לא יידחה על ידי הגוף, המילוי ישמור על צורת השפתיים לתקופת זמן ארוכה יחסית.
חומרי המילוי שמשתמשים בהם למילוי השפתיים כוללים, קולגן, קלציום הידרוקסיפטיט וסוגים שונים של חומצה היאלורונית. מדובר בהליך מהיר שאינו דורש זמן החלמה וללא תופעות לוואי, כל חומרי המילוי שמשתמשים בהם בארץ מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות וברוב המקרים גם ע״י ה- FDA האמריקאי ומשרד הבריאות האירופי.

ניתוח לשיקום השפתיים

ניתוח שפתיים מומלץ במקרים שיש צורך בעיצוב כולל ומקיף של השפתיים. ניתוח קוסמטי לעיצוב שפתיים בא כדי לשקם את האלסטיות, המרקם והצבע של השפתיים יחד עם ההיקף הכללי שלהן.
שיקום השפתיים בדרך כלל מבוצע לצורך תיקון פגמים טבעיים, אולם המטופל יכול לבחור שילוב של עיצוב קוסמטי כדי לקבל תוצאות טובות יותר.
שיקום השפתיים מבוצע הן לצורך תיקון פגמים אסתטיים והן לצרכים אסתטיים גרידא. הניתוח חייב להתבצע על ידי מנתח פלסטי מיומן ומנוסה, היות וכל טעות קטנה עלולה לפגום בהבעת הפנים של המטופל, בתחושה מסביב לשפתיים ובגישה לפה. המנתחים הפלסטיים שמבצעים את ניתוח השפתיים חייבים להיות גם מומחים באנטומיה פרופורציונאלית של הפנים הכוללת סימטריה בתוך השפתיים ומסביב להן.

הניתוח

ניתוחי תיקון שפתיים מבוצעים לרוב בהרדמה מקומית בלבד. אנו מבצעים הזרקת חומר מרדים בדומה לטכניקה המקובלת אצל רופאי שיניים. בניתוחים המקצרים את האורך בין האף לשפה העליונה (הרמת שפה) החתך חבוי בתוך רצפת הנחיריים ואינו גלוי לעין. בשיטה זו אנו מרימים וחושפים את רירית השפה העליונה במקרים בהם השפה העליונה דקה מאוד, או מקצרים ע"י הוצאת רקמה עודפת את המרחק בין האף לשפה.
תהליך ההחלמה קצר והחזרה לשגרה הינה מהירה.

סיבוכים ותופעות לוואי

כמו בכל ניתוח: דימום, שטפי דם, נפיחות רקמת השפה ואף זיהום האזור המנותח אינם שכיחים. הצלקות לרוב חבויות היטב ואין לראותן כלפי חוץ. ייתכן אבדן זמני של תחושה בשפתיים העליונות.

⦁ צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: