ניתוח אף קוסמטי

ניתוח אף קוסמטי

 

ניתוח אף פלסטי / אסתטי הוא פעולה כירורגית בה משנים את שלד האף על מנת לתקן עיוותים, ולהקטין או להגדיל את האף על מנת לשפר את מראהו בפרט ושל הפנים בכלל.

הרדמה מקומית והרדמה כללית

ניתוח האף יכול להתבצע גם בהרדמה מקומית וגם בהרדמה כללית. בעבר כמעט כל הניתוחים בוצעו בהרדמה מקומית, אך עם ההתפתחות בשיטות ההרדמה הכללית בעיקר בתחום הבטיחות והנוחיות, יש כיום נטייה לבצע את רוב ניתוחי האף בהרדמה כללית.

כמובן, ההחלטה על סוג ההרדמה היא פרטנית ותלויה בגורמים שונים הנשקלים בעת הפגישה בין המועמד לניתוח והרופא ולעיתים בהתייעצות עם רופאים מקצועיים נוספים בהתאם לרקע הרפואי של המטופל.
עם זאת, יש להדגיש שגם כאשר ניתוח אף פלסטי / אסתטי מבוצע בהרדמה מקומית, יש צורך בנוכחות רופא מרדים לניטור המטופל ומתן תרופות הרגעה.
לאחר פעולת ההרדמה או הטשטוש (במקרה של ניתוח ללא הרדמה כללית), המנתח מזריק חומר הרדמה מקומית לרקמות האף על מנת לאלחש את האף ולהפחית את כמות הדימום בעת ואחרי הניתוח.

מהלך הניתוח

לאחר ביצוע החתכים, מתבצעת הפרדה בין סחוסי ועצמות האף, הרקמות הרכות והעור שמעליהם. בשלב זה המנתח מבצע את השינויים בשלד: הקטנה ויישור גב האף, קיצור או הנמכה של האף ועידון סחוסי קצה האף (בדרך כלל הקטנה והצרה). לעיתים מתבצעות פעולות נוספות בעת הניתוח כגון השתלת סחוסים במקומות שונים על מנת לחזק את מרכיבי השלד ולתקן עיוותים ואסימטריות.
לעיתים גם מתבצעים תפרים פנימיים קבועים או נספגים על מנת לשנות או לחזק את סחוסי האף ולקבעם בתנוחות ובזויות שונות בהתאם לצורך.

על פי הצורך ורצון המטופל, לעיתים מבוצעת גם הקטנה של הנחיריים.

פעולה זו מחייבת חיתוך ותפירה של העור ועל כן גורמת לצלקת קטנה בבסיס הנחיריים.

בסיום ביצוע השינויים בשלד האף, המנתח תופר את החתכים הפנימיים והחיצוניים, ומהדק את עור האף לשלד המתוקן על ידי אגד מדבק עדין (סטריסטריפ) וגבס רגיל או פלסטי.
בשלב זה, בדרך כלל מוחדרים טמפונים דקים דרך הנחיריים על מנת להפחית את הדימום ולקבע את ריריות האף.

הטמפונים נשארים באף ממספר שעות עד מספר ימים בהתאם להחלטת המנתח, כאשר משך הזמן ארוך יותר אם מבוצע גם יישור מחיצה או הקטנה של קונכיות האף.

הרופא מסיר את האגדים והגבס בין 5 ל-10 ימים לאחר הניתוח.

לעיתים מבוצע קיבוע נוסף על ידי אגדים עדינים למספר ימים נוספים, בעיקר לאחר שמתבצעת עבודה רבה על קצה האף או כאשר עור האף עבה ושמן.

⦁ צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: