ניתוח הכנסת כפתורים

ניתוח הכנסת כפתורים

 

האוזניים והאף מקיימים ביניהם קשר ישיר באמצעות תעלה מיוחדת. תעלה זו קרויה תעלת השמע (או תעלת אוסטכיוס) וחלק מתפקידה הוא לאזן בין הלחצים הנוצרים בצד האף, לעומת הלחץ האטמוספרי החיצוני לגוף. ניתוח כפתורים מבוצע כאשר אותה תעלה לא מצליחה לבצע את תפקידה, וכתוצאה מכך נגרמות תופעות שונות המשפיעות על בריאות האדם בכלל ועל יכולתו לשמוע היטב בפרט.

תסמינים:

כאבי אוזניים וירידה בשמיעה, דלקות אוזניים חוזרות בעיקר אצל ילדים.
ניתוח זה מבוצע בילדים בכל הגילאים, אך בעיקר בתינוקות בגילאי חצי שנה עד שנתיים, כאשר טיפול אנטיביוטי בזיהומים חוזרים באוזן התיכונה נכשל, ולתינוק נגרמת ירידה בשמיעה, ניתוח להכנסת כפתורים מהווה פתרון יעיל לבעיה.

הניתוח:

בשל גילם הצעיר של המטופלים, ניתוח זה יבוצע בהרדמה כללית. לפיכך, במשך הניתוח כולו, ישקע הילד בשינה עמוקה, לא יחוש כל כאב, ולא יהיה מודע כלל למצבו. סמוך לתחילת הניתוח יחובר הילד לאינפוזיה, דרכה יזליף המרדים חומרי הרגעה, במטרה להפחית את תחושת החרדה של הילד. הורי הילד יוכלו להיכנס עמו לחדר הניתוח, ולשהות סמוך למיטתו עד לתחילת השפעת חומרי ההרדמה. הניתוח מבוצע דרך תעלת האוזן, ולכן לא נותרות צלקות ניתוחיות. במהלך ניתוח להכנסת כפתורים יחורר המנתח חור זעיר בעור התוף של המטופל, דרכו יוחדר הכפתור והנוזלים ישאבו. הכפתור הוא מעין צינורית פלסטיק או מתכת, שמאפשרת מעבר הן של אויר והן של נוזלים בין האוזן החיצונית לתיכונה. מעבר חופשי זה מבטיח ניקוז יעיל של נוזלים שמצטברים באוזן התיכונה עקב הדלקות והזיהומים החוזרים, ואף מאפשר השוואת לחצים באופן שמונע את יצירת הלחץ באוזן התיכונה וישפר את השמיעה.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: