ניתוח זעיר- פולשני לכריתה של הרחם – לפרוסקופיה

ניתוח זעיר- פולשני לכריתה של הרחם – לפרוסקופיה

 

כריתת רחם באמצעות לפרוסקופיה כאשר הרחם גדלה ולוחצת על סביבתה בבטן, בעיקר כתוצאה מגידולים שרירניים בה.

התסמינים:

דימומים חזקים ו/או לא סדירים עם תופעות של חולשה ואנמיה בעקבותיהם, כאבי בטן חזקים, כאבי מחזור חזקים, נפיחות בבטן,  לחץ על שלפוחית השתן ועל המעיים המתבטאת בעצירות מעיים ועצירות שתן, חום לא מוסבר.

בדיקות לצורך אבחנה מדויקת:

בדיקות דם ו/ או אולטרסאונד ובדיקה גניקולוגית, או לפרוסקופיה – הסתכלות על הרחם מבפנים ע"י החדרת מצלמה דרך הבטן.

הניתוח:

במידה והרחם בגודל מתאים, כריתת הרחם מתבצעת באמצעות שלושה חתכים קטנים בטבור ובאזורו. בחתך אחד מוחדרת מצלמת לפרוסקופיה דרכה רואים את אזור הניתוח על מסך מחשב ובאחרים מוחדר מכשור באמצעותו מתבצעת הכריתה. הניתוח צריך להתבצע בהקדם לאחר קביעת ההבחנה.
הניתוח אורך כשעתיים בהרדמה מלאה, במהלך הניתוח עוצרים את אספקת הדם אל הרחם, מפרידים אותה מסביבתה וכורתים אותה. לאחר מכן נתפרים הפתחים באזור הטבור. האישה נשארת בחדר ההתאוששות למשך מספר שעות ומקבלת עירוי נוזלים ושתיה קלה, היא נבדקת שוב ע"י רופא מומחה ועוברת לאשפוז למשך יום או יותר, לפי הצורך.

תוצאות הניתוח:

הניתוח משאיר צלקות קטנות של כ-1 ס"מ כל אחת באזור הטבור. לאחר הניתוח יכולות להיות תופעות לוואי: לעיתים דימום קל במשך מספר ימים או הפרשות מהנרתיק, כאבים באזור הניתוח. במשך כמה ימים לאחר הניתוח ייתכנו גם כאבים בכתפיים, הנובעים מתהליך הניתוח עצמו – החדרת אויר אל חלל הבטן וגירוי הסרעפת.
כמובן שלא ניתן להיכנס להריון ללא הרחם שנכרתה.

תופעות לוואי:

למעט כאבים קלים ודימומים קלים מיד לאחר הניתוח, המטופלים באמצעות תכשירים רגילים נגד כאבים – אין כמעט תופעות לוואי נוספות.

מקרים מיוחדים לשימת לב:

במידה ויש חום או כאבים חזקים בשבוע – שבועיים שלאחר הניתוח – יש להיוועץ ברופא המטפל ולחזור לבדיקת ביקורת אצל המנתח.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: