ניתוח סינוסים – FESS

FESS – Functional Endoscopic Sinus Surgery

 

כאשר הסינוסיטיס כרוני או חמור, ימליצו הרופאים על ניתוח אנדוסקופי לשטיפת סינוסים. ניתוח Fess מיועד לטיפול במקרים קשים של סינוסיטיס בהם הטיפול באמצעים שמרניים נכשל.

מטרת הניתוח היא לאפשר שיקום של הרקמה העוטפת את הסינוסים, חידוש המעבר דרך פתחי הסינוסים הטבעיים ובאופן כללי הקלה ושיפור איכות החיים והנשימה האפית.

תסמינים:

חסימה בסינוסים העלולה לגרום לכאבי ראש, ללחצים ובהמשך לדלקות, חום, קושי נשימתי ועוד. כאשר המצב הופך להיות חמור והחסימה אינה משתחררת, מומלץ לפנות לניתוח.

מהלך הניתוח:

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ונמשך כשעה וחצי – שעתיים. במהלכו מתבצעת סריקה של חלל האף והסינוסים בעזרת אנדוסקופ דק (סיב אופטי) ומצלמה מיוחדת, בשילוב הסרה כירורגית ממוקדת של הרקמה החולה. בניתוח, הכירורג מאתר ומרחיב את הפתח הטבעי של חללי הסינוסים המעורבים במחלה ומשמר את האזור הבריא.

תוצאות הניתוח:

ניתוח בעזרת אנדוסקופ אינו גורם לצלקות בניגוד לניתוח בגישה הפתוחה הישנה, וכמעט ואינו מצריך השארת תחבושות באף בסיומו. יש צורך במנוחה לפחות בימים הראשונים.
שיעור אחוזי ההצלחה בניתוח זה הם 90%, והם נמדדים בשיפור משמעותי באיכות חייו של המטופל. עם זאת לעיתים תהיה חזרה של הסינוסיטיס, סימפטומים אופייניים ישובו והכאב יופיע מחדש.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: