ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים

 

למי מיועד הניתוח

ניתוח עפעפיים הינו הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר מבין ניתוחי הפנים. מטרת ניתוחי עפעפיים הינה לתקן את המראה העייף של העפעפיים העליונים, ואת ריבוי הקמטים ובלט השומן של העפעפיים התחתונים. אלו משווים מראה מבוגר, עייף ואף מפריעים לראיה תקינה.

ניתוחי עפעפיים מיועדים לנשים וגברים כאחד. ניתוח זה מעניק חזות רעננה, צעירה וערנית יותר למטופלים.
הערכה טרום ניתוחית

בבדיקה טרום ניתוחית של עפעפיים עליונות אנו מנסים להעריך את הבעיות הבאות:

  1. נתחיל את הבדיקה באזור המצח מעל הגבות. מיקום הגבות וצורתן משפיעים על תכנון הניתוח.
  2. בבדיקת העפעפיים העליונות אנו מאתרים עור דליל, תלוי וצנוח, שלרוב יכסה את החלק החיצוני של מפתח העין. כמו כן ניתן למצוא כיסים בולטים (שומן) אשר יכולים למלא חלק או את כל העפעף העליון.
  3. אנו בודקים את צידי העין המאופיינים לרוב בהופעת קמטים אופקיים, שבעגה מקצועית נקראים "רגלי עורב". קמטים אלו נובעים בעיקר מהידלדלות שכבת השומן התת-עורית.

בבדיקה טרום ניתוחית של עפעפיים תחתונות אנו מנסים להעריך את הבעיות הבאות:

  1. חולשת העפעף התחתון. עם השנים עלולה להיווצר חולשה לרצועות המעגנות את העפעף התחתון לגלגל העין. במצב זה תתכן חשיפת הלחמית מתחת לאישון באופן המקנה למטופל מראה עייף, לא ערני ועצוב.
  2. יתרות עור היוצרות קפלים בעפעף התחתון, עם או ללא הבלטת כריות שומן בחלקו התחתון של העפעף.

מהלך הניתוח עפעפיים עליונים

ניתוח עפעפיים עליונים מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. קו החתך מצוי בדיוק בקפל העפעף, כך שאינו נראה לעין במבט ראשון. בניתוח מסירים רקמת עור עודפת עם מעט שריר. בדרך כלל אין צורך בהסרת שומן.

הרמת גבות תשולב לפי צורך באותו ניתוח אך תבוצע לפני הרמת העפעפיים.

במקרה של ניתוח עפעפיים ההתאוששות מהירה. בדרך כלל אין צורך בהשגחה ללילה אלא למספר שעות בלבד. לאחר הניתוח יונחו קומפרסים קרים על אתרי הניתוח למספר שעות, למניעת המשך שטפי דם ובצקות.

אחד הדברים החשובים ביותר בניתוח עפעפיים הוא שמירה על מבנה העין. שינוי מבנה העין יגרום לשינוי מראה האדם, מה שיגרור בהכרח מראה לא טבעי. כל מילימטר הוא קריטי בעין, ולכן הדיוק וההתאמה למבנה האישי חשובים במיוחד.

החלמה

בתום הניתוח אנו משתמשים ברטיות קרות להפחתת הבצקת במשך 24 שעות. הופעת בצקות ושטפי דם משתנה מאדם לאדם ותלויה בסוג הניתוח. לרוב, 90% מהבצקת נספגת בימים 4 -5 לאחר הניתוח ועלולה להמשך עד שלושה חודשים לאחר הניתוח. כמו כן ייתכנו רגישות למגע ולאור חזק. אנו ממליצים על טיפול במשחה אנטיביוטית לאחר הניתוח, כולל טיפות עיניים עד להחלמה.

⦁ צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: