עיצוב הסנטר

עיצוב הסנטר

 

הניתוח נועד לנשים ולגברים המעוניינים לשפר מראה של סנטר נסוג, הקטנתו של סנטר בולט ויצירת סימטריה בפנים – בין המצח, השפתיים והסנטר. הגיל המינימאלי לביצוע הניתוח הינו 18, כשהתפתחות עצמות הפנים הגיעה לידי הבשלה. טרם הניתוח יבוצע ייעוץ שבו יוגדרו מטרות הניתוח, צורת הניתוח והדרך להשגת תוצאה אסתטית רצויה.

רוב ניתוחי הסנטר המבוצעים כיום נועדו להגדלת אזור הסנטר. הגדלת סנטר נועדה למקרים בהם הסנטר קטן ואחורי. יש להתייחס לסנטר לא רק כבליטת עצם אלא כאל מבנה תלת ממדי המשלב רקמות עור, שומן ושריר. כמו כן הקשר עם מראה האף חשוב על מנת ליצור הרמוניה טובה יותר במראה הפנים.

להגדלת סנטר קיימות מספר דרכים:

  1. שימוש בשתלי סנטר
  2. הזרקת שומן להענקת נפח
  3. שימוש בחומרי מילוי נספגים (למקרים קלים בלבד).

הניתוח

ניתוח שתלים – הכנסת סיליקון קשה או חומר אחר דרך חתך בתוך הפה או מתחת לסנטר. גודל השתל וצורתו מותאמים למידות הסנטר. משך הניתוח הוא כשעה והוא נעשה לרוב בהרדמה מקומית.

ניתוח למילוי שומן – ניתוח זה מבוצע בהרדמה מקומית. אנו נוטלים שומן מאזורי גוף אחרים (מותניים, ירכיים ובטן) ולאחר עיבוד השומן אנו מזריקים אותו לאזור הסנטר. היתרון ברור; זהו חומר טבעי הנלקח מגופנו ובמידה וייקלט, נפחו יישמר לאורך שנים. החיסרון נעוץ בעובדה שחלק מנפח ההזרקה לא ייקלט ולעיתים נדרש לבצע הזרקות נוספות.

סיבוכים ותופעות לוואי

דימום לאחר ניתוח הינו חריג, אולם במידה ומתרחש יש צורך בניקוז שטפי דם, נפיחות רקמת הסנטר ובצקות עלולות להופיע ולהימשך מספר שבועות לאחר הניתוח.

זיהומים באזור המנותח אינם שכיחים. שכיחותם עולה במקרים בהם מוכנס שתל דרך חלל הפה. במקרי זיהום, יש צורך בטיפול מיוחד על מנת למנוע התפשטותו ולמנוע את הצורך בהוצאת השתל.

צלקות לרוב חבויות היטב. שתלים שהוכנסו דרך חלל הפה אינם מותירים צלקת, אולם שתלים שהוכנסו מתחת לסנטר מותירים צלקת על פני העור.

איבוד תחושה בסנטר ובשפה התחתונה, לרוב באופן זמני.

תזוזת השתל ושינויים במבנה עצם הלסת בשל נוכחות השתל.

⦁ צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: