עקמת הפין – קולפופלסטיקה

עקמת הפין – קולפופלסטיקה

 

עקמת הפין מתבטאת בכאבים וחוסר נוחות בעת זיקפה, קושי בחדירה בעת יחסי מין, לעתים קיצור אבר המין או נוקשות ירודה על רקע אורגני או פסיכולוגי שאינה מאפשרת קיום יחסי מין. הסיבות לתופעה לא ברורות וכוללות בעקר מיקרוטראומה בעקבות יחסי מין בתדירות גבוהה, בהם נוקשות איבר המין לא שלמה. סיבות נוספות הן אוטואמוניות, גנטיות, הפרעה באספקת דם לאבר המין, זיהום לא בקטריאלי או שיבוש כרומוזומלי . הפרעה בנוקשות אבר המין על רקע פסיכוגני היא חרדת ביצוע עקב שנוי בצורת איבר המין ותדמית גוף שלילית. בגיל מבוגר סיבות נוספות הן אורגניות: סכרת, יתר לחץ דם ושומנים בדם הגורמים לעקמת וכן לאבר מין רך ללא יכולת חדירה.

שיטת הטיפול ב"מרב":

במידה והעקמת היא בעלת פחות מ 60 מעלות, ניתן לשנות את זווית העקמת על ידי תיקון פלסטי – חתך אורכי של עטיפות אבר המין ללא קיצור איבר המין. כאשר הצלקת היא מעל 60 מעלות מבצעים חיתוך צלקת והכנסת שתל ביולוגי. במידה וקיימת נוקשות ירודה של איבר מין ללא חדירה ביחסי מין ונוכחות צלקת של מחלת פירוני, ניתן לבצע ניתוח משולב של השתלת תותבת מלאכותית ביחד עם תיקון זווית הצלקת.

הניתוח:

בניתוח מתבצע תיקון לקיצור חלקו הארוך יותר של הפין באמצעות תפרים המיישרים את הפין לכיוון הנכון. לדוגמה – במצב של עקמת בו הפין מוטה מטה, התפרים המיישרים יוצבו בחלקו העליון של הפין, הוא החלק הארוך יותר. חשוב לציין שתפרים אלה גורמים לקיצור מסוים של הפין, וניתן ואף מומלץ מאוד לשאול את המנתח בטרם הניתוח מהו שיעור הקיצור הצפוי. באופן עקרוני, שיעור הקיצור גדל ככל שהפין גדול יותר וככל שזווית העקמת גדולה יותר. אך עם זאת, ככל שסטיית הפין בעקבות העקמת גדולה יותר, כך גדל גם השיפור בעקבות הניתוח ואתו גם שביעות הרצון של המטופל.
הניתוח עצמו מבוצע בהרדמה אזורית או כללית. ניתן להשתחרר מבית החולים ביום הניתוח או למחרתו, ומומלץ לחזור לפעילות מינית בין ארבעה לשישה שבועות.

תוצאות הניתוח:

ההצלחה בשתי שיטות ניתוחיות אלה גבוהה מאוד ואחוז הסיבוכים נמוך ביותר.

רשימת רופאים מבצעים: