פרוסטטה – TUR-P בשיטת גרין לייזר

פרוסטטה – TUR-P בשיטת גרין לייזר

 

בלוטת ערמונית היא בלוטה הנמצאת קרוב למוצא השלפוחית. מגיל 40 בלוטת הערמונית נוטה לשגשג ולגדול. שגשוג שפיר של בלוטת הערמונית היא אחת התופעות הפיזיולוגיות המשמעותיות הגורמת למצוקה בקרב גברים בגיל המתקדם. הסיבות להגדלת הערמונית בגיל המתקדם אינן ברורות לחלוטין אך אין ספק שהן מושפעות משינויים הורמונליים.

התסמינים:

הגדלה שפירה של הערמונית, עלולה ליצור מצבי דחיפות ותכיפות במתן שתן, להגביר משמעותית את תדירות ההשתנה, להאט את זרימת השתן ולגרום לטפטוף שתן שארי כתוצאה מהתרוקנות בלתי שלמה של השלפוחית. התופעה המציקה ביותר היא השתנה תכופה בשעות הלילה.

שיטות הטיפול:

הטיפול הראשוני המקובל היום ב BPH הוא מתן תרופות המשפרות את התסמינים של המחלה. כאשר הטיפול התרופתי לא מועיל יש צורך בטיפול ניתוחי .

הניתוח:

בניתוח החדשני ניתן להשתמש באנדוסקופ המצויד בקרן לייזר ירוק לצריבת רקמת הערמונית. קרן לייזר זו נספגת בכלי הדם ומאפשרת נידוף אפקטיבי של רקמת הערמונית. עד כה טיפולי לייזר גרמו לנמק הרקמה, בצקת, נשירה מאוחרת וגירויים מתמשכים, אך הטיפול החדש גורם לנידוף הרקמה וצריבת כלי הדם בו זמנית.

תוצאות הניתוח:

בתום הניתוח כל הרקמה החוסמת נעלמת, אין דמם כלל והחולה שמתעורר מההרדמה קם והולך לביתו ללא צורך בקטטר, אשפוז ואיבוד ימי עבודה.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: