ציסטוסקופיה

ציסטוסקופיה

 

ציסטוסקופיה היא בדיקה המאפשרת לאורולוג לבחון את השופכה, השלפוחית ופתחי השופכנים המתנקזים לתוך שלפוחית השתן.

שיטת הטיפול ב"מרב":

ההליך כרוך בהכנסת "ציסטוסקופ", צינורית גמישה ודקה בקוטר של עפרון, דרך השופכה אל השלפוחית. הציסטוסקופ מצויד בסיבים אופטיים המאירים ומאפשרים לבחון באופן ויזואלי ממצאים פתולוגיים כגון היצרויות או גידולים של השופכה, גידולים, אבנים ומחלות אחרות של כיס השתן וכן ממצאים דלקתיים בשופכה ובשלפוחית השתן. הבדיקה לרוב אינה כרוכה בהרדמה, אורכת כ- 10-15 דקות ונעשית באופן אמבולטורי (אין צורך באשפוז).

ריסוק אבנים בלייזר – אורטרוסקופיה

שיטת ריסוק אבנים בכליות המיועדת לטיפול באבני כליה שהן:

  • בעלות קוטר של למעלה משני ס"מ – גדולות.
  • נוצרו כתוצאה מזיהום (אבן יצוקה/אבן חצץ).
  • חוסמות את זרימת השתן אל מחוץ לכליה.
  • אינן נשברות באמצעות ריסוק אבנים חיצוני על ידי גלי הדף.

תהליך הניתוח:

בעת ריסוק אבנים בכליות המנתח מבצע חיתוך קטן בגב, לצורך הסרת האבנים. לאחר מכן הרופא מחדיר צינור חלול אל תוך הכליה ודרכו מעביר גלאי. בהליך להוצאה מלעורית (דרך העור) של אבני כליה המנתח שובר את האבן ואז מוציא את השברים דרך הצינור.

לביצוע ההליך יש צורך בהרדמה כללית או מקומית, או בהרדמה דרך חוט השדרה. צינור קטן (צנתר-קתטר) המוחדר אל תוך הכליה ינקז את השתן, עד שהכליה תחלים. ריסוק אבנים בכליות מוכר כמוצלח בהסרת האבנים מהכליות ב-95 אחוזים ומוצלח בהסרת אבנים מצינור השופכה ב-88 אחוזים.

סיכונים: דימום, ניקוב הכליה – נקבים אלו בדרך כלל מחלימים ללא טיפול התערבותי, פציעה של איברים תוך בטניים כמו שלפוחית השתן או המעי, נזק המשפיע על תפקודה הרגיל של הכיליה.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: