קולפורופיה קדמית

קולפורופיה קדמית

 

קולפורפיה קדמי הוא ניתוח לחיזוק החלק הקדמי של הנרתיק במטרה למנוע צניחה של שלפוחית השתן על הנרתיק (ציסטוסלה או או צניחה של השופכה על הנרתיק .

התסמינים:

דליפת שתן או דחיפות שתן כולל במהלך הלילה, עצירות מעיים, אי נוחות או אי תחושה בקיום יחסי מין ו/או כאבים בזמן קיום יחסי מין. יתכנו גם הפרשות מרובות מהרגיל.

בדיקות לצורך אבחנה מדויקת:

בדיקה גניקולוגית.

שיטת הטיפול ב"מרב":

טיפול ניתוחי בלבד. מתבצע דרך הנרתיק וללא פתיחת הבטן. הניתוח צריך להתבצע בהקדם לאחר קביעת האבחנה.

הניתוח:

הניתוח אורך כשעה בהרדמה מלאה או אזורית,
במהלך הניתוח יבוצע חתך באזור הקיר הקדמי של הנרתיק. לאחר מכן יוחזרו שלפוחית השתן והשופכה למקומם האנטומי, והמנתח יסיר את עודף רירית הנרתיק. אחר כך תיתפר הרקמה שבין הנרתיק לשלפוחית השתן באמצעות תפרים הנספגים.

האישה נשארת בחדר ההתאוששות למשך מספר שעות, נבדקת שוב ע"י רופא מומחה ועוברת לאשפוז למשך יום-יומיים או לפי הצורך.

תוצאות הניתוח:

לאחר הניתוח יכולות להיות תופעות לוואי כגון הפרעות במתן שתן או בפעולת המעיים, לעיתים דימום קל במשך מספר ימים, הפרשות או כאבים באזור הניתוח. הדרכה מפורטת ניתנת עם שחרור החולה הביתה.

תופעות לוואי:

למעט כאבים קלים ודימומים קלים מיד לאחר הניתוח, המטופלים באמצעות תכשירים רגילים נגד כאבים עלולה להיות גם תופעה של קושי במתן שתן, המטופלת על ידי תרופות ולעיתים אף קטטר.

מקרים מיוחדים לשימת לב:

במידה וההפרעות במתן שתן או פעולת המעיים נמשכים במשך יותר משלושה שבועות, או במקרים של חום וכאבים חזקים בשבוע – שבועיים שלאחר הניתוח, יש להיוועץ ברופא המטפל ולחזור לבדיקת ביקורת אצל המנתח.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: