שאיבת שומן

שאיבת שומן

 

נקראת גם ליפוסקציה. מדובר בהליך כירורגי לצמצום היקפים של הגוף, בעיקר באזור הישבן, הבטן והירכיים. במקרים מסוימים נערכות שאיבות שומן בחלקים נוספים בגוף. שאיבת שומן אינה באה כתחליף לדיאטה, היא נועדה לאפשר הסרת שומן אשר לא ניתן להסירו בתהליך הרזיה ופעילות ספורטיבית או כאשר מדובר בצורך רפואי דחוף לצמצום כמות השומן בגוף.

למי מיועד הניתוח

ניתוח שאיבת שומן הוא הפתרון האידאלי להעלמת רפידות שומן הבולטות מקווי הקימור הטבעיים של הגוף ומפריעות אסתטית. מטופלים בעלי עודפי שומן תת עורי אשר אינו מלווה במשקל גוף עודף (השמנה). לרוב, ידווחו המטופלים כי אינם מצליחים "להיפטר" משומן זה באמצעות דיאטה או ספורט. שאיבת שומן מתאימה למטופלים בעלי משקל גוף סביר, טונוס עורי תקין וחריגה ממבנה גוף אידיאלי הנובעת מריבוי תאי שומן.

שאיבות שומן יכולות לעזור בחיטוב הגוף על ידי "סילוק" השומן מאזורים כגון: ירכיים, ישבן, בטן,מותניים, ברכיים, זרועות, צוואר וסנטר. לגברים ניתן לבצע שאיבת שומן בחזה, להקטנת השד.

הערכה טרום ניתוחית

יש לבדוק תחילה את איכות העור. לאחר הוצאת נפח שומן תת עורי אנו מצפים להתכווצות העור למשטח חלק. סימני מתיחה והידלדלות העור מהווים סימן לאלסטיות פגומה של העור אשר תקשה על שאיבת שומן גדולה, ועלולה לגרום להיווצרות קפלי עור ושקעים.

צלוליט – נקודות שקועות על פני העור. ניתנות לרוב לתיקון ע"י שאיבה עדינה.

א-סימטריה במבנה הגוף.

יש לברר מחלות רקע, כגון: השמנת יתר, סכרת, מחלות לב וכלי דם וכו'. יש לברר מהן התרופות אותן נוטל המטופל באופן קבוע וכן לגבי רגישויות.

מהלך הניתוח

הניתוח נערך בבית חולים תחת הרדמה כללית או מקומית, בשאיבות שומן קטנות. אורך הניתוח תלוי בכמות שאיבת השומן המתוכננת.

במהלך הניתוח מזליפים נוזלים לתוך השומן התת עורי. לאחר מכן מתחילה השאיבה דרך מספר פתחים קטנים (פחות ממחצית הסנטימטר) באותם אזורים הזקוקים לטיפול. את הפתחים הקטנים תופרים בתפרים העשויים חוטים נמסים ואין צורך להוציאם. לאחר הניתוח יש להשתמש בחגורת בטן, הנותרת על הגוף במשך מרבית שעות היממה, למשך כשלושה שבועות.

סיבוכים ותופעות לוואי

הסיבוך השכיח ביותר לאחר שאיבת שומן הינו אי סדירות של העור ומשטח לא חלק.
על מנת להחליט אם יש צורך בתיקון, יש להמתין כ-6 חודשים לאחר הניתוח כדי שהבצקת והנפיחות ייספגו וייעלמו. סיבוכים נוספים כוללים: שטפי דם, היפרפיגמנטציה, זיהום, נימול, תסחיפי שומן ובצקת ריאה. סיבוכים אלו נמצאו בקשר ישיר עם נפח השאיבה, כלומר, שאיבה של למעלה מחמישה ליטרים של שומן מעלה את סיכויי הסיבוכים, לעומת שאיבת שומן קטנה באנשים בריאים באופן כללי.

⦁ צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: