שברים בקרסול

שברים בקרסול

 

שבר בקרסול הוא הגדרה כוללת למספר רב של סוגי שברים השונים זה מזה בדרגת החומרה, בסוג הטיפול ובמהלך השיקום. דרגת החומרה של השבר מושפעת מעוצמת וסוג החבלה, מאיכות העצם ומידת מעורבות העצמות סביב הפרק. ההחלטה על סוג הטיפול מבוצעת בהתאמה לשבר ולחולה. בשברים בפטישון אחד ללא תזוזה אפשר לטפל בטיפול שמרני בגבס תוך מעקב שבועי לוודא שעמדת השבר לא השתנתה. בשברים ביותר מפטישון אחד ובשברים עם תזוזה יש צורך בביצוע ניתוח.

הניתוח:

מתבצע בד"כ בהרדמה כללית או ספינלית. במהלכו מתבצעת חשיפה של השבר, החזרה אנטומית למקום וקיבוע ע"י מערכת של פלטה וברגים. לאחר הניתוח הקרסול נתמך בסד גבס לכשבועיים ולאחר מכן הוא מוסר, ומורכב במקומו מקבע פלסטי קטן הניתן להסרה עצמית ומשמש להגנה על הקרסול – AIRCAST . עם הגנה זו ניתן לבצע תנועות בקרסול ולהתחיל דריכה כשבועיים- שלושה לאחר הניתוח.

כשבועיים לאחר הניתוח מתחיל טיפול פיזיותרפי שמטרתו לחזק את השרירים סביב מפרק הקרסול, להחזיר את תחושת היציבות ולשפר את טווח התנועה. הטיפול הפיזיותרפי צפוי להמשך מספר חודשים לאחר הניתוח. ניתן לצפות לחזרה לפעילות ספורטיבית לאחר כשלושה חודשים, תלוי במטופל ובסוג השבר. החזרה עצמה צריכה להתבצע באופן הדרגתי ולהמשך על פני מספר חודשים.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: