שחזור שד עם שתל

שחזור שד עם שתל

 

כריתת שד בעקבות מחלת הסרטן היא אחת הטראומות הקשות והנוראות, פיזית ונפשית, שעלולה אישה לעבור בחייה. בכדי לצמצם את ממדי הזעזוע, מנסה המנתח הפלסטי לבצע הליך שחזור מיידי של השד במהלך הכריתה.

התהליך הניתוחי

בשחזור המיידי נעשה שימוש בשתלי סיליקון או ברקמות הגוף הטבעיות.
שחזור מיידי אפשרי כשאין צורך בהקרנות לאחר הניתוח, שכן הקרינה עלולה לגרום לעיוותים קשים בשדיים המשוחזרים. תנאי הכרחי נוסף הוא במצבה הפסיכולוגי של האישה, והאם הוא מצדיק את לקיחת הסיכון.

נוצר שיתוף פעולה מלא בין הכירורג הכללי לכירורג הפלסטי, המצריך תכנון בכדי להימנע מיצירת חתכים מיותרים שיהפכו אחר-כך לצלקות.

לעתים ניתן לכרות את כל רקמת השד ולשמור את מעטפת העור ואז למלאה בשתל סיליקון, הזהה לתותבת המשמשת במקרים של הגדלת חזה מטעמים אסתטיים. במקרים אחרים ניתן להשתמש בשתל שהוא מעין "מותחן-סיליקון". השתל הוא מעין שקית הנוקשה יותר באזור מסוים ומחוברת לצינורית. מחדירים אותה למקום בו נכרתה רקמת השד, ודרך הצינורית מחדירים בכל פעם עוד מים פיזיולוגיים עד שהשד מגיע לגודלו הרצוי.

מעטפת העור גדלה סביב השקית בדומה למתרחש בזמן הריון וכך מכינה את החלל להכנסת השתל. בסוף התהליך, מחליפים את השקית בשתל סיליקון. התהליך נמשך לרוב בין חצי שנה לשנה והוא כרוך בביקורים חוזרים במרפאה ולעיתים גם בכאבים.

שתלי רקמות ושתלי סיליקון

אפשרות נוספת המוצעת לנשים שעברו כריתת שד היא השתלת רקמות שנלקחו מהבטן, מהעכוז או מהגב במקום רקמת השד שנכרתה. הניתוח עצמו נמשך 5-8 שעות, ובסופו נותרת המנותחת עם צלקות במקומות נוספים מלבד שדיה. השימוש ברקמות הגוף מותיר את השדיים המשוחזרים חסרי-תחושה לחלוטין, בעוד שהשימוש בשתלי ה"סיליקון 150" האנטומיים, שצורתם דומה במיוחד לצורת השד הטבעי, מבטיח שמירה על התחושה בזכות השמירה על מעטפת העור הטבעית של השד.

⦁ צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: