תיקון אצבע פטישנית – Hummer Toe

תיקון אצבע פטישנית – Hummer Toe

 

אצבע פטיש (Hammer toe) הוא שמו של עיוות נפוץ באצבעות כף הרגל: כיפוף במפרק האמצעי של האצבע גורם לה להתעקל, ומתקבל עיוות דמוי פטיש. לעיתים באצבע פטיש נראה יבלת מכאיבה בחלקה העליון של האצבע, ולעיתים הכאב יהיה ממקום בתחתית כף הרגל. אצבע פטיש מתפתחת כתוצאה מנעל צפופה ולוחצת בקדמת כך הרגל או בשל חוסר איזון של הגידים במכופפים ומיישרים את האצבעות.
בדרך כלל, אצבעות רגליים עקומות נקראות גם בוהן פטיש, בוהן טופר, או צלב על הבוהן. על מנת ליישר את הבוהן או הבהונות ,יש צורך בחיתוך והסרת אחד המפרקים.

הטיפול השמרני:

נעילת נעלים רחבות ונוחות, שימוש במדבקות/רפידות/שרוול סילקון להפחתת החיכוך ואפילו סדים. במידה, והטיפול השמרני אינו מספק את ההקלה המצופה, יש לשקול טיפול ניתוחי.

הניתוח:

יש מס׳ אפשרויות ושיטות ניתוחיות לטיפול באצבע פטיש, והן תלויות במידה רבה במידת העיוות, נקשות (עיוות גמיש או ריגידי) ובעיות נלוות בכף הרגל. תוכנית הניתוח הספציפית נקבעת רק לאחר בדיקה גופנית וצילום.
בכדי להחזיק את הבוהן ישרה לאחר הניתוח, סיכה קטנה מוחדרת בדרך כלל לבוהן במשך כשלושה עד ארבעה שבועות.
החלק האמצעי של כף הרגל צפוי להיות נוקשה לאחר הניתוח. ניתן ללכת ברגל ביום שלאחר הניתוח, אך חולים רבים לא מסוגלים ללכת בשל כאבים. במקרים רבים נשארים מחטים ברגל שיוסרו לאחר כ-3-4 שבועות.

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: