תיקון בקע מפשעתי חד/ דו צדדי בלפרסקופיה

תיקון בקע מפשעתי חד/ דו צדדי בלפרסקופיה

 

בקע מפשעתי (שנקרא גם הרניה או שבר או קילה) הוא התרחבות דמוית שק של חלל הבטן באזור המפשעות. הבקע נוצר כתוצאה של החלשות אזורית של דופן הבטן באזור המפשעות מכל סיבה שהיא, פגם מולד, ניתוח בטן קודם שאינו נרפא  טוב, וכולי .ישנם מקרים בהם יש בקעים בשני הצדדים .

כל גבר נמצא בקבוצת סיכון לפתח בקע מפשעתי. מדובר במצב שכיח. למעשה כל גבר שלישי במהלך חייו עלול לסבול מבקע מסוג זה. חשוב לציין שאין לכך כל קשר לספורט או למאמץ, אלא אם המאמץ גורם להופעת סימנים של בקע קיים.

תסמינים:

בליטה בדופן הבטן או במפשעה, מלווה לעיתים בכאבים, לפעמים קשים.

במצבים בהם יש כאבים והכירורג מחליט שחייבים ניתוח, על הפציינט לבצע את הניתוח, מכיוון שאם לא יבוצע, עלולים להופיע בקע כלוא או חסימה פנימית. אלה שתי תופעות מסוכנות.

בדיקה לצורך אבחון ודאי:

מישוש האזור במנוחה או במאמץ.

להשלמת הבדיקה – לפעמים אולטרסאונד.

 

שיטות הטיפול המקובלות כיום:

ניתוח פתוח או לפרסקופי.

הניתוח בשיטה הלפרוסקופית:

כל בקע מצריך סוג מסוים של רשת ושיטה שבה תונח עליו. בעוד שבשיטה הפתוחה יוצרים בעור חתך שדרכו מגיעים לחור, הרי שבשיטה הלפרוסקופית (הסגורה) מגיעים לחור לא דרך העור באזור הבקע, אלא דרך פתחים קטנים סביבו. מבצעים 3 חתכים קטנים :  בפתח אחד מציבים מצלמה, שבעזרתה יכולים לראות את אזור הבקע מבפנים, ובשני פתחים נוספים מאפשרים למכשירים להיכנס לגוף ולעבוד. גם עם הניתוח הינו דו צדדי ברוב המקרים ניתן להסתפק באותם הפתחים .

מכיוון שמשתמשים בחתכים קטנים, אין סיכוי לפתח בקע נוסף או הרחבה של הקיים. בשיטה הסגורה, המכונה גם כניתוח זעיר-פולשני, נגרמים פחות זיהומים וגם הראות טובה יותר, הן סביב האזור שאותו מתקנים והן בבקע עצמו.

יתרונות השיטה ניכרים במיוחד לאחר הניתוח. המטופלים מרגישים פחות כאב, הם מצליחים ללכת בכוחות עצמם ולאכול מהר יותר ומשך האשפוז מתקצר משמעותית. החזרה לשגרת החיים מהירה יותר והסיכוי לפתח בקע חוזר נמוך יותר.

 

תוצאות הניתוח:

באזור הניתוח נשארת צלקת קטנה, חיוורת, אשר נוטה לקטון עוד יותר ולהחוויר עם הזמן.

 

  • צוות המומחים שלנו בבית החולים מרב , עומד לרשותכם וידאג להתאים את הטיפול המקצועי ומהקיף ביותר עבורכם.

רשימת רופאים מבצעים: