שמירה על בריאות השיניים

שמירה על שיניים בריאות חשובה לבריאות הכללית.

תעשיית טיפולי השיניים צומחת, עם 2.5 מיליארד אנשים ברחבי העולם המשתמשים במשחת שיניים ובמברשות שיניים כדי לשמור על השיניים.

תעשיית טיפולי השיניים מתפתחת, כאשר יותר אנשים משתמשים במשחת שיניים, מברשות שיניים ומוצרים נוספים על מנת לשמור על השיניים.

טיפול שיניים הוא חלק מטיפול מונע וחשוב לכולם. טיפול שיניים כולל ניקוי שיניים, צחצוח, שימוש בחוט דנטלי וביקורים קבועים אצל רופא השיניים ואצל שיננית.

בדיקת שיניים יכולה לעזור בכל בעיה של בריאות הפה שיש לך, לרבות חורים בשיניים, עששת, מחלות חניכיים ועוד. מומלץ לכל מי שיש לו בעיות שיניים לפנות לרופא שיניים לפחות פעם בחצי שנה לבדיקה שגרתית.

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע טיפול שיניים צריך להיות בראש סדר העדיפויות בחיים. אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא שהוא יכול לסייע במניעת עששת ומחלות חניכיים. הסיבה האחרת היא שזה יכול לעזור לך להימנע מריח רע מהפה, שעלול לנבוע מחלקיקי מזון שנותרו בפה ומדלקות בשן.

טיפול שיניים הוא חלק חשוב משמירה על הבריאות של האדם. מומלץ לצחצח שיניים פעמיים ביום למשך שתי דקות בכל פעם. זה עוזר למנוע עששת, מחלות חניכיים וריח רע מהפה. כאשר אנו מזניחים את טיפול השיניים, החיידקים בפלאק מצטברים וגורמים לעששת שעלולה להוביל לחורים או אפילו לאובדן שיניים. מחלת חניכיים תגרום לחניכיים כואבות וכן לנסיגת חניכיים שעלולה לגרום לשיניים להתרופף ולנשור.

ריח רע מהפה נגרם על ידי חיידקים המצויים בפלאק ואבנית הצטברות על השיניים, שמפרקים סוכרים לחומצות המשתחררות דרך הפה כשאתה מדבר או אוכל.

רופא שיניים יכול לעזור לך לשמור על שיניים בריאות ולמנוע עששת. במקרה של בעיה בשן כמו עששת, שן כלואה, שיניים עקומות או בעיות אחרות רופא השיניים יטפל עד להחזרה למצב תקין.

במקרים מסוימים של הזנחה יהיה צורך לעקור את השן ולבצע במקומה השתלה של שן חדשה.

במקרים אחרים עושים טיפולי שורש ואז שמים כתרים לשיניים באותו הצבע של שאר השיניים.

אסור להזניח בעיה בשיניים כי הבעיה לא נעלמת אלא הופכת לגדולה יותר.

רופא השיניים קודם כל מסתכל על כל הפה בעיניים ואם הוא מזהה בעיה או חושב שיש בעיה הוא גם מצלם את השן הבעייתית.

לפעמים לצורך קבלת צילומים מדוייקים יותר רופא השיניים יכול לשלוח למכון לצילומי שיניים.

רופאי שיניים מספקים גם טיפולי שיניים לילדים. כדאי ללכת לרופא שיניים לילדים מרגע צמיחת השיניים.

אם יש לך שאלות לגבי השיניים או היגיינת הפה, אנא פנה לרופא השיניים שלך.

חלק מהטיפול בשיניים גם נוגע לצבע שלהן. לפעמים מכל מיני סיבות השיניים יכולות להיות כהות או בצבעים שונים.

אפשר לצורך העניין לבצע טיפול הלבנת שיניים או לצחצח עם משחת שיניים מלבינה.

שמירה על שיניים בריאות היא עניין גדול מכיוון שהיא יכולה להשפיע על הבריאות הכללית שלך. זה יכול גם להשפיע על המראה שלך ועל איך אתה מרגיש עם עצמך.

אם אינך בטוח כיצד לשמור על בריאות השיניים שלך, עדיף לבדוק עם רופא שיניים שכן הוא יוכל לתת לך את העצה המתאימה לצרכים הספציפיים שלך.

שיננית מסבירה איך לצחצח שיניים בצורה נכונה, באיזה משחת שיניים כדאי להשתמש והאם כדאי להשתמש במתיז מים לשיניים.